چگونه هدفون و میکروفن را به جک صوتی لپ تاپ وصل کنیم

چگونه هدفون و میکروفن را به جک صوتی لپ تاپ وصل کنیم

چگونه هدفون و میکروفن را به جک صوتی لپ تاپ وصل کنیم

کابل تفکیک ۱ به ۲ صدا جک ۳٫۵ لپ‌تاپ

برخی از لپ‌تاپ‌های جدید تنها دارای یک پورت خروجی – ورودی صدا AUX هستند و برای هدفون و میکروفن تنها یک درگاه صدا در نظر گرفته شده است. در واقع در این لپ‌تاپ‌ها پورت ورودی جکی ۳٫۵ AUX خروجی صدا برای هدفون، اسپیکر و هدست همراه با پورت ورودی صدا AUX میکروفن در یک درگاه جای داده شده است. در نتیجه ممکن است ما برای اتصال همزمان فیش AUX هدفون و اسپیکر همراه با میکروفن دچار مشکل شویم چون در واقع تنها ۱ سوکت برای اتصال صوتی به لپ‌تاپ وجود دارد.

1 جک صدا در لپ‌تاپ‌های جدید
1 جک صدا در لپ‌تاپ‌های جدید

خرید کابل ۲ جک هدفون و میکروفن به ۱ جک صوتی لپ‌تاپ

برای رفع این مشکل باید از کابل ۳٫۵ استریو نری به دو سر مادگی هدفون و میکروفن بهره ببرید.
در ادامه بیش‌تر به این موضوع می‌پردازیم، اما برای کسانی که نیاز به خرید این کابل تفکیک صدا ۱ نری به ۲ مادگی دارند نشانی خرید اینترنتی و آنلاین کابل مورد نظر را درج می‌کنیم تا در صورت نیاز با کلیک روی لینک زیر برای خرید اینترنتی یا سفارش از طریق تلگرام فروشگاه تخصصی چیستا الکترونیک ( داری نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنایع ) اقدام نمایند:

برای هدایت به صفحه خرید آنلاین کلیک کنید:

کابل تفکیک صدا ۲ جک میکروفن هدفون لپ‌تاپ

شماره تلگرام فروشگاه چیستا الکترونیک جهت سفارش تلگرامی و خرید کارت به کارت:

تبدیل 2 به 1 هدفون و میکروفن به لپ تاپتبدیل ۲ به ۱ هدفون و میکروفن به لپ تاپ

وصل کردن هدفون و میکروفن به یک جک صوتی لپ‌تاپ

همان‌گونه که در بخش نخست این نوشتار خواندید، برای اتصال همزمان میکروفن و هدفون به لپ‌تاپ‌های جدید که تنها دارای یک ورودی صدا یا همان فیش هدفون هستند، باید از کابل تفکیک صدای میکروفن و هدست لپ‌تاپ بهره برد.

این کابل تبدیل در یک سر خود دارای یک جکی ۳٫۵ میلی‌متری استریو است که به جای ۳ خط دارای ۴ خط است. در سر دیگر این کابل تفکیک صدا دو مادگی AUX وجود دارد که می‌توان فیش نری AUX از دستگاه‌ها و کابل‌های گوناگون را به آن‌ها وارد کرد و صدای ورودی میکروفن و خروجی هدفون و اسپیکر با این کابل تبدیل از هم تفکیک شده و امکان استفاده‌ی هم‌زمان به‌وجود خواهد آمد.

نری جک 3.5 AUX با 4 خط
نری جک ۳٫۵ AUX با ۴ خط

تفکیک هدفون و میکروفن موبایل و تبلت

از آن‌جایی که سوکت صوتی یا جک صدای AUX گوشی‌های موبایل نیز تنها ۱ عدد است و تنها یک پورت ورودی روی گوشی‌های موبایل و تبلت وجود دارد شما با خرید این کالا می‌توانید صدای ورودی میکروفن و خروجی هدفون گوشی موبایل و تبلت را نیز با آن تفکیک کنید و به صورت جداگانه به‌کار ببرید.

وصل کردن هدفون و میکروفن جداگانه به 1 جک لپ تاپ
وصل کردن هدفون و میکروفن جداگانه به ۱ جک لپ تاپ

چگونه هدفون و میکروفن را به یک جک صوتی وصل کنیم؟

کار بسیار ساده است. اگر لپ‌تاپ شما تنها دارای یک ورودی جک صدا ۳٫۵ است و ورودی جداگانه برای میکروفن و خروجی جداگانه برای هدفون و اسپیکر ندارد، کافی است که دو جک نری AUX هدفون و میکروفن را به دو مادگی AUX کابل تفکیک ۲ به ۱ صدا وارد کنید و از سوی دیگر نری کابل تبدیل که ۴ خط است را وارد جکی صوتی یا فیش مادگی AUX لپ‌تاپ کنید. با این‌کار صدا را تفکیک کرده و همزمان و از طریق یک سوکت صدا روی لپ‌تاپ توانسته‌اید میکروفن و هدفون را جداگانه به‌کار ببرید.

همچنین می توانید یک کابل صدا AUX از خروجی صدای این کابل تبدیل بگیرید و به ورودی صدای اسپیکر یا سینمای خانگی و .. بدهید.

درباره نویسنده

Dal-admin

error: Content is protected !!