خصوصیات کابل شبکه CAT6 چیست

خصوصیات کابل شبکه CAT6 چیست

خصوصیات کابل شبکه CAT6 چیست

خصوصیات کابل شبکه CAT6 چیست

خصوصیات کابل شبکه CAT6 چیست

کابل سیمی Cat6 با کانکتور RJ45

کابل شبکه کت ۶، که معمولا به عنوان Cat 6 نامیده می شود، یک جفت کابل پیچیده استاندارد برای اترنت و دیگر لایه های فیزیکی شبکه است که مطابق با استانداردهای رده ۵/۵e و رده استاندارد کابل ۳ سازگار است.

 

در مقایسه با Cat5 و Cat5e، Cat6 ویژگی های دقیق تر را برای تداخل و سر و صدای سیستم ارائه می دهد. همچنین عملکرد استاندارد کابل تا ۲۵۰ مگاهرتز را در مقایسه با ۱۰۰ مگاهرتز برای Cat5 و Cat5e مشخص می کند.
در حالی که کابل شبکه Cat6 با حداکثر طول ۵۵ متری در هنگام استفاده از ۱۰GBASE-T در مقایسه با کابل شبکه ۶A (یا شبکه ۶ افزوده) به ۵۰۰ مگاهرتز مشخص شده است و ویژگی های تداخل بیگانه را حل کرده است و به ۱۰GBASE این امکان را می دهد که همانند شبکه های اترنت متنوع قبلی با همان فاصله حداکثر ۱۰۰ متر به کار گرفته شود.

 

هشدارهای نصب کابل شبکه Cat6
کابل های رده ۶ و ۶A باید به درستی نصب و خاتمه داده شود تا به مشخصات مورد نیاز برسد. کابل نباید بیش از حد محکم و یا خم شود (شعاع خمش باید حداقل چهار برابر قطر بیرونی کابل باشد. جفت سیم ها نباید باز شود و پوسته خارجی نباید بیشتر از ۰٫۵ در ۱۲٫۷ میلی متر) باشد.
برای بهبود عملکرد کابل Cat6 در محیط های تداخل الکترومغناطیسی بالا (EMI) لازم است که از کابل محافظت شود. این محافظ احتمال خراب شدن EMI را بر روی داده های کابل کاهش می دهد. محافظ معمولا از یک پایه کابل به طرف دیگر با استفاده از یک سیم کششی که از طریق کابل در کنار جفت های پیچیده اجرا می شود، حفظ می شود. اتصال الکتریکی سپر به شاسی در هر انتها نیز از طریق جک ها انجام می شود.

نیاز به اتصال به زمین در هر دو انتهای کابل اگر یکی از شاسی های شبکه در پتانسیل الکتریکی لحظه ای متفاوت نسبت به جفت خود باشد باعث ایجاد یا حلقه زمین ground loop میشود. این وضعیت نامطلوب می تواند باعث شود که جریان بین شاسی ها از طریق سپر کابل شبکه عبور کند و این جریان ها ممکن است به نوبه خود موجب ایجاد سر و صدایی مضر در سیگنال گردد که باید توسط کابل حمل شود.

 

درباره نویسنده

Dal-admin

error: Content is protected !!